افزایش قیمت شمش فولاد صادراتی ایران

منابع مطلع به Fastmarkets گفتند که قیمت شمش فولاد صادراتی ایران در معاملات جدید افزایش یافته است.

قیمت شمش فولاد صادراتی ایران در هفته منتهی به چهارشنبه ۹ ژوئن افزایش یافت اما قیمت تختال صادراتی ایران کاهش یافته است.

هفته گذشته، کارخانه‌های ایرانی منتظر جهت‌گیری واضح‌تر قیمت‌ها در چین بودند و حتی پس از آن که قیمت شمش در بازار چین در ۲۶ مه به ۴۷۳۰ یوان (۷۴۷ دلار) در هر تن کاهش یافت، کارخانه‌های ایرانی یک سفارش را لغو کردند.

اما قیمت شمش فولاد در چین تا ۷ ژوئن به ۵۲۰۲۰ یوان در هر تن افزایش یافت و در روز چهارشنبه ۹ ژوئن هم به ۴،۹۶۰ یوان در هر تن رسید.

یک معامله شمش برای حدود ۷۰،۰۰۰ تن در این هفته با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن شنیده شد. همچنین یک معامله دیگر هم به قیمت ۶۵۲ دلار به ازای هر تن فوب و معامله سومی هم با قیمت ۶۳۳ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد.

پیشنهادات خریداران برای شمش ایران ۶۴۸ دلار به ازای هر تن فوب بود، در حالی که برخی از کارخانه‌ها ۶۶۰ دلار به ازای هر تن فوب برای شمش را هدف قرار دادند.

در تاریخ ۹ ژوئن قیمت شمش صادراتی ایران ۶۳۳-۶۵۲ دلار به ازای هر تن فوب بود. در حالی که در ۶ ژوئن از ۶۲۵ تا ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بود.

در بازار تختال، در این هفته مناقصه عمده یک کارخانه به قیمت ۷۴۸ دلار در هر تن برای ۴۰ هزار تن نهایی شد. این قرارداد برای حمل جولای به آسیا بود.

پیشنهادات خریداران برای تختال صادراتی ایران در حدود ۷۶۵ دلار در هر تن فوب ارائه شد.

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای تختال صادراتی ایران هم ۷۴۸ تا ۷۶۵ دلار در هر تن در ۹ ژوئن بود در حالی که یک هفته قبل بین ۷۷۰ تا ۸۲۰ دلار بود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *