تداوم سقوط قیمت شمش فولاد CIS

قیمت شمش فولاد صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) در پنجشنبه به روند نزولی خود ادامه داد، چراکه قیمت‌های پیشنهادی کارخانجات و تجار پایین آمده بود.

به گزارش فولادبان و به نقل از Fastmarkets؛ روز پنجشنبه ۴ فوریه قیمت پیشنهادی کارخانه‌های تولید شمش فولاد CIS برای مشتریان در خاورمیانه در محدوده ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار در هر تن فوب شنیده شد که در مقایسه با ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار در هر تن فوب در اوایل هفته، روند نزولی داشت.

بر اساس گزارش‌ها، یك تولیدكننده روسی دفتر سفارش خود را برای ماه فوریه با قیمت ۵۴۰ دلار بسته، اما مشخص نشد که این تولیدکننده محموله خود را به کجا فروخته است.

همچنین در روز پنجشنبه، مشتریان در ترکیه هم برای خرید هر تن بیلت وارداتی از کشورهای CIS، قیمت‌های ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار به صورت cfr معادل ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار فوب را پیشنهاد دادند.

بیلت صادراتی شرق اوکراین نیز با قیمت ۵۳۵ دلار cfr به ازای هر تن (۵۲۰ دلار فوب) به ترکیه و با قیمت ۵۴۵ دلار در هر تن cfr (525 دلار فوب) به ایتالیا عرضه شد. البته این معاملات در ارزیابی Fastmarkets قرار نگرفتند، زیرا کالاهای این مناطق، غیرقانونی تلقی می‌شود.

در این میان البته، بازرگانان در ایتالیا برای خرید هر تن بیلت صادراتی CIS قیمت ۵۵۹ دلار cfr (540 دلار فوب) را هم پیشنهاد کرده‌اند. یکی از بازرگانان ایتالیایی در این زمینه گفت: ما در حال حاضر شاهد آن هستیم که بسیاری از معامله‌گران از فروش ناامید شده‌اند.

اگرچه تا زمان انتشار این گزارش، هیچ سفارش تازه‌ای شنیده نشده بود، اما فروش بیلت از اوکراین به قطر در اوایل هفته با قیمت ۵۸۰ دلار به صورت cfr (معادل ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) انجام شد.

همچنین محموله‌ای نسبتا کوچک از اوکراین با قیمت ۵۸۸ دلار در هر تن به صورت cfr به آمریکای لاتین در حال حمل‌و‌نقل بود.

گفتنی است؛ شاخص روزانه Fastmarkets از شمش فولاد صادراتی CIS در ۴ فوریه ۵۳۸ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به روز سه‌شنبه ۸ دلار کاهش داشت.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *