تثبیت دلار در کانال ۱۶ هزار تومان/ ورود سکه به کانال هفت میلیون تومان

نرخ دلار در بازار آزاد تهران که در میانه هفته گذشته از مرز 17 هزار تومان نیز عبور کرده بود، امروز هم مانند پنجشنبه گذشته روی شیب نزولی قرار گرفت.  این در حالی است که قیمت تمام سکه بهار آزادی با جهش 200 هزار تومانی بار دیگر وارد کانال 7 میلیونی شده است.

به گزارش فولادبان، نرخ دلار در بازار آزاد تهران که در میانه هفته گذشته از مرز ۱۷ هزار تومان نیز عبور کرده بود، امروز هم مانند پنجشنبه گذشته روی شیب نزولی قرار گرفت و به نظر می‌رسد ترمز افزایش نرخ این ارز فعلا کشیده شده است. به نحوی که هم‌اکنون (ساعت ۱۲ شنبه ۲۷ اردیبهشت) قیمت دلار در بازار آزاد تهران با ۱۶ هزار و ۸۰۹ تومان است که این رقم، کاهش ۴۵ تومانی این ارز نسبت به پایان معاملات روز گذشته نشان می‌دهد. نرخ دلار در سامانه سنا نیز پس از یک هفته افزایش مداوم، امروز ۲۳۰ تومان سقوط کرد و به رقم به ۱۶ هزار و ۵۵۲ تومان رسید. هم‌اکنون دلار در بازار سلیمانیه با کاهش ۶۰ تومانی نسبت به پایان معاملات روز گذشته با قیمت ۱۷ هزار و ۲۰ تومان فروخته می‌شود. نرخ دلار در بازار هرات نیز بدون تغییر نسبت به عصر دیروز روی رقم ۱۶ هزار و ۵۸۰ تومان ایسته است.

اما همزمان با افت قیمت دلار، نرخ یورو در بازار آزاد نیز نسبت به پایان معاملات روز گذشته ۵۲ تومان کاهش پیدا کرده است و هم‌اکنون با رقم ۱۸ هزاار و ۲۰۰ تومان فروخته می‌شود. این در حالی است که یوآن چین در بازار آزاد با افزایش ۷ تومانی نسبت به عصر دیروز به رقم ۲ هزار و ۳۹۶ تومان رسیده است. لیر ترکیه نیز نسبت به پایان معاملات روز گذشته ۲۷ تومان بیشتر شده و با نرخ ۲ هزار و ۴۵۸ تومان در بازار آزاد معامله می‌شود. نرخ امروز ریال عمان در بازار آزاد نیز با کاهش ۴تومانی نسبت به عصر دیروز به ۴۳ هزار و ۹۷۷ تومان رسیده است. امروز درهم امارات نیز با افزایش ۱۳ تومانی نسبت به پایان معاملات روز گذشته در بازار آزاد ۴ هزار و ۶۴۱ تومان قیمت خورده است.

همزمان با کاهش نرخ دلار و یورو در بازار ایران، قیمت طلا نیز در بازارهای جهانی برخلاف روزهای گذشته کاهش پیدا کرده است و هم‌اکنون هر اونس طلا بار رشد ۱۱/۰ درصدی نسبت به پایان معاملات دیروز به یک هزار و ۷۴۳ دلار و ۲ سنت رسیده است. در ایران اما قیمت طلا همچنان روی ریل صعود قرار دارد و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۵/۲ درصدی نسبت به روز گذشته با قیمت ۷۰۱ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته می‌شود. قیمت سکه نیز با جهش ۲۳۳ هزار تومانی نسب به پایان معاملات روز گذشته با رقم ۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. قیمت سبد نفت خام اوپک نیز با افزلیش ۴/۸ درصدی نسبت به عصر دیروز به رقم ۲۴ دلار و ۹۳ سنت رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *