گزارش فولادبان از نوسانات بازار سرمایه – سه شنبه 14 فروردین ماه؛

رنگ سرخ معاملات بر پیکره بورس تهران/ شاخص فلزات اساسی ۱۲ هزار واحد افت کرد

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 14 فروردین 1403 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بورس تهران پس از روند صعودی که در دو هفته ابتدایی سال داشت، امروز با رنگ سرخی به معاملات خود پایان داد. همچنین ارزش کل معاملات ۲۴ هزار و ۳۲۲ میلیارد تومان بود که از این مبلغ ۵ هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق های قابل معامله سهامی است. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات چهارمین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۱۵ هزار و ۷۲۶ واحد افت داشت و به ۲ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۴۵ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۱۰ هزار و ۳۸۱ واحد کاهش یافت و در ارتفاع ۷۵۹ هزار و ۸۲۷ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت ۱۲ هزار و ۸ واحدی، رقم یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۵۱۷ واحد را نشان داد.

نمادهای «فولاد»،«شپنا»،«وبملت»،«شستا»،«وامید»،«فملی»و«نوری» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «سلبیک»،«ولکار»،«واعتبار»،«بشهاب»و«حپترو» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «لابسا»،«ثشاهد»،«ونیرو»،«دانا»و«چکاوه» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *