معاون مرکز اطلاعات مالی اعلام کرد:

جمع‌آوری 2806 قلم اطلاعات از دستگاه‌ها برای مبارزه با پولشویی

معاون مرکز اطلاعات مالی گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع و یکپارچه این مرکز 2806 قلم اطلاعات از دستگاه‌ها جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش فولادبان، علیرضا مرادی امروز در همایش ملی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اظهارداشت: سامانه جامع و یکپارچه مرکز اطلاعات مالی تشکیل شده و ظرف دو سال گذشته اطلاعات از 46 دستگاه اجرایی شامل 2806 قلم اطلاعات جمع‌آوری شد.

وی گفت: مرکز اطلاعات مالی سامانه‌ای دارد که 120 وب سرویس باید به آن متصل شوند و ما پیگیری می‌کنیم که این پایگاه اطلاعاتی ایجاد شود و دستگاه‌ها اطلاعات مالی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار این پایگاه از طریق وب سرویس قرار دهند.

معاون مرکز اطلاعات مالی تصریح کرد: ما می‌توانیم از طریق قانونی اطلاعات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دریافت کنیم اما اصرار داریم با گفتمان به این اطلاعات دسترسی پیدا کنیم.

مرادی خاطرنشان کرد: سامانه رونق به زودی راه‌اندازی می‌شود و نام کاربری و کلمه عبور در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌دهیم و برای دستگاه‌ها وظایفی در نظر گرفته‌ایم که باید اطلاعات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار سامانه رونق قرار دهند و نحوه پیشرفت پروژه‌های دستگاه‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از این طریق گزارش دهند.

در این همایش همچنین ذبیح‌الله خداییان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز گفت: شورای عالی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم با حضور سه قوه تشکیل شده و علاوه بر دولت، دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و سه نماینده مجلس، اطلاعات سپاه و اطلاعات فراجا در آن حضور دارند و مصوبات این شورا برای همه دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است.

خداییان همچنین گفت: از جمله ویژگی‌های جرم پولشویی این است که افراد یقه سفید در آن دخیل هستند. این افراد معمولاً باهوش هستند و با اطلاعاتی که در مورد بانکداری، حسابداری و حقوق (قوانین) دارند، اقدام به پولشویی می‌کنند که پولشویی منجر به بی‌ثباتی و اختلال در اقتصاد کشور می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *