ثبت رکوردهای تاریخی تازه برای دلار و یورو در بازار تهران؛ سکه طلا از مرز ۳۶ میلیون تومان هم عبور کرد

قیمت آزاد دلار آمریکا در جریان مبادلات بعدازظهر سه‌شنبه ۱۰۵۰ تومان (۱۰۵۰۰ ریال) نسبت به نرخ پایانی روز دوشنبه افزایش یافت و تا ۶۱ هزار و ۵۰ تومان (۶۱۰۵۰۰ ریال) صعود کرد.

به گزارش فولادبان به نقل از یورونیوز، نرخ آزاد دلار رکورد تاریخی پیشین خود را در ۷ اسفند سال گذشته (۲۶ فوریه ۲۰۲۳) و با پیشروی تا ۶۰ هزار و ۱۵۰ تومان ثبت کرد بود، هر چند که تا پایان داد و ستدهای این روز، قیمت دلار تا سطح ۵۸ هزار تومان پایین آمده بود.

نرخ آزاد دلار تا ۱۵ مهر ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود ولی با آغاز جنگ اسرائیل و حماس سیر صعودی به خود گرفت. بدین ترتیب، نرخ آزاد دلار در ۵ ماهی که از جنگ اسرائیل و حماس می‌گذرد بیش از ۲۱ درصد در مقابل ریال ایران تقویت شده است.

نرخ هر درهم امارات عربی متحده به عنوان تاثیرگذارترین ارز در کشف نرخ مبادله ریال ایران، روز سه‌شنبه تا ۱۶ هزار و ۵۳۰ تومان بالا رفت. با توجه به نرخ تبدیل ۳.۶۷ واحدی درهم در مقابل هر دلار آمریکا، بهای هر دلار آمریکا در بازار تهران ۳.۶۷*۱۶۵۳۰=۶۰۶۶۵ تومان کشف شد.

هر یورو نیز پیش از ظهر سه‌شنبه تا ۶۶ هزار و ۲۵۰ تومان خرید و فروش شد که نرخی بی‌سابقه در بازار تهران به شمار می‌رود.

پول واحد اروپایی پیش از این و در جریان مبادلات ۱۰ بهمن (۳۰ ژانویه) تا ۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان صعود کرده بود ولی در پایان مبادلات آن روز تا ۶۳ هزار و ۷۰۰ تومان عقب‌نشینی کرده بود.

همزمانی افزایش ۵ دلاری قیمت هر اونس طلا (۲۱۲۲ دلار) در مبادلات روز سه‌شنبه بازار جهانی با افزایش نرخ آزاد ارز در بازار تهران موجب شد تا هر قطعه تمام سکه طلا طرح جدید با یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت به نرخ بی‌سابقهٔ ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم روز سه‌شنبه تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *