صعود بیمه کشتی ها در پی تنش های دریای سرخ

تعداد کشتی هایی که از دریای سرخ عبور میکنند، به میزان حداکثر ۶۰ درصد کاهش یافته است. تعداد معدودی از شرکت های بیمه کشتی که هنوز کشتی های عبوری از دریای سرخ را بیمه می کنند هزینه های خود را به میزان 5 تا 7 برابر افزایش داده اند.

به گزارش فولادبان و به نقل از خبرگزاری هندوستان تایمز(Hindustan Times)، زنجیره تأمین آسیا پس از حمله‌ حوثی ها به کشتی‌ها در دریای سرخ، مختل شده است. دریای سرخ مسیر شریانی ارتباط آسیا با اروپا از طریق کانال سوئز است. خطوط حمل و نقل دریایی، به رهبری دومین شرکت بزرگ حمل و نقل کانتینر جهان ای پی مولر مرسک (AP Moller-Maersk) و بسیاری دیگر، از آغاز حملات حوثی ها کشتی‌ها را از دماغه امیدنیک آفریقا عبور می دهند که زمان حمل و نقل را دوهفته طولانی‌تر می کند. حدود ۱۵ درصد از ترافیک حمل و نقل جهان و ۳۰ درصد از ترافیک کانتینر جهان از دریای سرخ عبور می کند. حوثی ها تا امروز بیش از ۳۰ کشتی را هدف قرار داده‌اند.
نرخ ابرنفتکش ها نیز در پی تحولات دریای سرخ، به بالاترین رکورد ۳ ماه گذشته افزایش پیدا کرده است. نرخ ابرنفتکش ها برای حمل نفت از غرب آسیا به چین به دلیل افزایش هزینه‌های بیمه در بحبوحه وضعیت امنیتی دریای سرخ، به ۶۶ هزار و ۶۰۰ دلار در روز رسیده که بالاترین میزان در سه ماه گذشته است. نرخ این کشتی ها در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته، به طور متوسط، ۲۱ هزار دلار بود. در سه ماهه سوم سال گذشته، نرخ روزانه، ۸۷۰۰ دلار بود.آخرین باری که هزینه حمل نفت تا این حد افزایش داشت، در سال ۲۰۱۹ تحت تاثیر مسائل ژئوپلیتیکی غرب آسیا و تحریم‌های آمریکا علیه یک شرکت کشتیرانی چینی بود که باعث شد نرخ روزانه کشتی‌ها، از ۲۵ هزار دلار، به مدت ۶ ماه، به بیش از ۱۵۰ هزار دلار افزایش پیدا کند.
از نیمه اول دسامبر، تعداد کشتی هایی که از دریای سرخ عبور کردند، به میزان حداکثر ۶۰ درصد کاهش یافته است. بسیاری از بیمه های کشتیرانی از بیمه کردن کشتی هایی که از دریای سرخ رد می شوند خودداری می کنند. تعداد معدودی از شرکت های بیمه کشتی که هنوز کشتی های عبوری از دریای سرخ را بیمه می کنند هزینه های خود را به میزان ۵ تا ۷ برابر افزایش داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *