عملیاتی شدن ۶۵ درصد برنامه اکتشاف در ۶ ماهه نخست امسال

مدیر اکتشافات سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: ۶۵ درصد برنامه پیش بینی شده اکتشافات ایمیدرو در ۶ ماهه نخست امسال عملیاتی شد.

به گزارش خبرگزرای فولادبان ، به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت ، احمد فتاحی در گردهمایی مدیران و کارشناسان اکتشاف ایمیدرو و شرکت‌های زیرمجموعه که به میزبانی شرکت آلومینای ایران برگزار شد افزود: براساس برنامه ریزی حفاری امسال ۴۰۰ هزار متر اکتشاف برای محدوده‌های اکتشافی واحد‌های زیر مجموعه ایمیدرو پیش بینی شده بود که در ۶ ماهه نخست امسال، ۲۶۰ هزار متر اکتشاف انجام شد که نسبت به برنامه پیش بینی شده، ۶۵ درصد آن عملیاتی شده است.

مدیر اکتشافات ایمیدرو درباره برنامه‌های این سازمان برای کشف معادن جدید نیز گفت: با توجه به اینکه ایمیدرو تضمین ماده اولیه صنایع معدنی در کشور را بر عهده دار، بنابراین برنامه اکتشافات عناصر پایه، کانسنگ آهن، زغال سنگ و پلی متال را در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: از این رو، پروانه‌های اکتشافی جدیدی وجود دارد که به نام ایمیدرو ثبت شده و امیدواریم با انجام عملیات اکتشافی، به ذخایر جدیدی دست پیدا کنیم.

شناسایی ۲۶ محدوده اکتشافی بوکسیت

فتاحی درباره فعالیت‌ها و برنامه‌های اکتشافی شرکت آلومینای ایران گفت: با توجه به اختصاص ذخایر کشف شده بوکسیت برای مصرف در شرکت آلومینای ایران و محدودیت‌های که در ذخایر این ماده معدنی داریم، نیاز بود که اکتشافات و توسعه ذخایر جدید در دستور کار ایمیدرو قرار گیرد.

وی افزود: بر این اساس نتایج مطالعات این پهنه منجر به شناسایی ۱۰ محدوده اکتشافی در استان خراسان شمالی، ۱۲ محدوده در استان سمنان، ۴ محدوده در کهگیلویه و بویراحمد شد که امیدواریم با اکتشاف نظام‌مند در این محدوده ها، ذخایر جدیدی به ذخایر بوکسیت کشور اضافه شود.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *