بورس دوباره قرمزپوش شد/ کاهش نزدیک به ۱۵ هزار واحدی شاخص فلزات

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 24 مرداد 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بازار سرمایه همچنان در تب و تاب اخبار منفی و مثبت قرار دارد و با روند نوسانی خود، سهانداران و فعالان این حوزه را سردرگم کرده است به گونه‌ای که معاملات با سرخ‌پوشی اکثریت نمادها و اقبال خریداران به برخی از تک سهم‌ها سپری شد.

در این راستا، امروز ارزش بازار بورس در پایان معاملات ۹ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان بود که از این مبلغ، ۴ هزار و ۱۰۳ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی است. البته ۴۳ درصد از کل ارزش معاملات مربوط به معاملات خرد بود.

از سوی دیگر، گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و انبوه سازی به ترتیب با ارزش معامله ۴۶۰ میلیارد تومان ، ۱۷۴ میلیارد تومان و ۱۶۷ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات چهارمین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۱۸ هزار و ۸۶۳ واحد افت داشت و به یک میلیون و ۹۷۸ هزار و ۱۶۷ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۹ هزار و ۱۸۳ واحد کاهش یافت و در ارتفاع ۶۸۷ هزار و ۱۳۷ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت ۱۴ هزار و ۸۳۲ واحدی، رقم یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۱۶۸ واحد را نشان داد.

نمادهای «فملی»،«فولاد»،«خودرو»،«وبملت»،«حکشتی»،«تاپیکو»و«خساپا» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «ولغدر»،«قشهد»،«تکنو»،«ورنا»و«پردیس» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «ثمسکن»،«کماسه»،«فروس»،«وصنا»و«حفاری» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *