اجرای طرح تولید نوار نقاله استیل کورد برای نخستین بار در ایران

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: اجرای طرح احداث کارخانه تولید نوار نقاله، کاهش ارزبری قابل توجهی برای کشور به همراه دارد.

به گزارش فولادبان،  وجیه الله جعفری در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح تولید نوار نقاله استیل کورد اظهارداشت: اجرای این طرح در منطقه کمتر توسعه یافته الشتر ( استان لرستان)، نقطه عطفی برای توسعه صنعتی این منطقه است.

وی گفت: طرح تولید نوار نقاله استیل کورد برای نخستین بار در کشور انجام می شود و اکنون نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره با اینکه حضور شرکت‌های بزرگ در اجرای هر طرح  توسعه ای، منجر به توسعه آن منطقه می شود، تصریح کرد: امیدواریم، شرکت های سرمایه گذار (شرکت های فولاد مبارکه و توسعه معادن و فلزات)، نسبت به تامین مالی این طرح نیز در بازه زمانی برنامه ریزی شده اقدام کنند.

وی افزود: این طرح همچون طرح های دیگر، ماهانه در ایمیدرو پایش خواهد شد تا انشاءالله با حمایت سرمایه گذاران، طرح با سرعت اجرا شود و مردم در موعد مقرر، شاهد توسعه منطقه باشند.

جعفری خاطرنشان کرد: در منطقه مذکور، محدوده های معدنی شناسایی شده و امیدواریم با اکتشافات بیشتر، به نتایج مطلوبی برسیم. با دستیابی به ذخایر قابل توجیه، امکان توسعه زنجیره ماده معدنی فراهم خواهد شد.

جعفری خواستار شد: مسئولان طرح تولید نوار نقاله، برنامه آموزش نیروی انسانی مورد نیاز برای دوران بهره برداری را از میان نیروهای بومی اجرایی کنند. ایمیدرو نیز در امر آموزش حمایت می کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان ۱۰۲ کیلومتر جاده برای فعال سازی معادن مطالعه و برنامه ریزی کرده است، گفت: در حال حاضر، اجرای بخشی از این میزان تکمیل و پایان یافته و برخی در مرحله اجرا و بخشی نیز آماده اجراست. وی ادامه داد: ایجاد زیرساخت های لازم برای معادن، یکی از  راهبردهای ایمیدرو برای توسعه این حوزه مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *