بورس باز هم قرمز استارت زد

شاخص کل بازار سرمایه باز هم در اولین روز معاملاتی هفته افت کرد و وضعیت بازار قرمز شد.

به گزارش فولادبان، با اینکه قیمت اسکناس دلار نسبت به هفته گذشته یک جهش چشمگیر را تجربه کرد و به ۳۱ هزار تومان نزدیک شد، شاخص کل بازار سرمایه با این روند همراه نشد و فشار عرضه‌ها بیشتر از تقاضا بود. بورس بر خلاف رشد قیمت دلار، تحت تأثیر صف‌های فروش سنگین در سهام شاخص‌ساز در صنایع فلزات اساسی و پتروشیمی قرار گرفت و امروز هم در سایه مقاومت ۱٫۶ میلیون واحدی باز هم افت کرد.

شاخص کل تا پایان معاملات روز جاری با ۱۱ هزار و ۱۰۹ واحد افت، به یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۳۷۸ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش ۴ هزار و ۲۵۲ واحدی در پی افت اکثر سهم‌های کوچک به ویژه سهام خودرویی، در نهایت در ایستگاه ۴۳۲ هزار و ۵۴۱ واحدی توقف کرد. شاخص فلزات اساسی با افتی که در اکثر سهم‌های فولادی دید، ۹ هزار و ۱۷۵ واحد ریخت و در ارتفاع یک میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۲ واحدی قرار گرفت.

نمادهای «آسیاتک»، «سآبیک»، «شستا»، «خودرو»، «شپنا»، «خساپا» و «فاذر» بیشترین تراکنش را در طول معاملات امروز بازار سرمایه تجربه کردند. نمادهای «فولاد»، «خودرو»، «رمپنا»، «فارس»، «کچاد» و «شستا» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل داشتند. نماد «شپنا» بیشترین اثر را در رشد شاخص داشت.

امروز، اکثر نمادهای فولادی دچار افت قیمت شدند و در این میان، نمادهای «فخاس»، «فسازان»، «فنورد» و «کویر» بیشترین افت را تجربه کردند. نمادهای معدنی صنعت فولاد یعنی «کچاد» و «کگل» نیز وضعیت بدی داشتند و عرضه سنگینی را پشت سر گذاشتند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *