قیمت شمش فولاد وارداتی در آسیا دوباره کاهشی شد

 منابع مطلع به Fastmarkets خبر داده‌اند که قیمت شمش فولادی در بازارهای مهم وارداتی آسیا در روزهای اخیر به دلیل کاهش تقاضا همچنان در حال نزول است.

به گزارش فولادبان،قیمت شمش در معاملات آتی چین در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه پس از سقوط هفته گذشته افزایش یافت، اما واکنش بازار فیزیکی شمش فولادی تاکنون محدود بوده و پیشنهادات خریداران چینی هنوز بسیار پایین‌تر از قیمت‌های قبلی است.

روز سه‌شنبه قیمت‌های پیشنهادی شمش فولادی ۳sp یا ۴sp برای حمل در اواخر سپتامبر ۶۳۸ دلار در هر تن فوب ویتنام بود. پس از اضافه شدن هزینه حمل و نقل، این مبلغ در حدود ۶۶۸ دلار برای هر تن cfr چین می‌شود.

اما تقاضای خرید چینی‌ها همچنان ضعیف باقی‌مانده است و قیمت‌های پیشنهادی در روز دوشنبه در حدود ۶۳۵ دلار به ازای هر تن cfr چین شنیده می‌شد که روز سه‌شنبه اندکی افزایش یافت.

حمل و نقل یک مشکل برای صادرکنندگان و خریداران است، به‌ویژه با توجه به کنترل دقیق بیماری کرونا که اکنون در بنادر چین اجرا می‌شود. آخرین نرخ حمل و نقل برای ۳۰،۰۰۰ تن شمش از ساحل شرقی هند به چین به ازای هر تن ۸۰ دلار شنیده شد.

روز دوشنبه شایعه مربوط به یک معامله شمش ۱۳۰ میلی‌متری کوره قوس الکتریکی (EAF) از مبدأ ژاپن در مناقصه‌ای با قیمت ۶۸۵ دلار به ازای هر تن cfr چین پخش شد، اما این شایعه تا زمان انتشار این گزارش قابل تأیید نبود. یکی از خریداران اصلی چینی گفت که قیمت این معامله، نامعقول است زیرا قیمت‌های پایین‌تری در دسترس است.

در بازار اصلی خریداران جنوب شرقی آسیا در مانیل، هنوز هیچ واکنش مثبتی به کاهش محدودیت‌های قرنطینه در آخر هفته نشان داده نشده است.

ارزیابی قیمت Fastmarkets برای شمش فولاد ۵sp وارداتی، در روز سه‌شنبه ۶۶۰ تا ۶۷۰ دلار در هر تن cfr مانیل بود که ۱۵ تا ۲۰ دلار نسبت به هفته قبل کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *